Ogrodzenie to doskonały sposób na pozyskanie większej intymności i oddzielenie się od świata zewnętrznego, jednak płot trzeba uzupełnić bramą wjazdową. W tym zakresie spotykane są różne rozwiązania, dziś przyjrzymy się bramom jedno oraz dwuskrzydłowym. Czym się różnią, która jest lepsza? Sprawdź sam!

Bramy uchylne

W ostatnich latach pojawiła się moda na bramy przesuwne, jednak nie jest to rozwiązanie pozbawione wad, dlatego też dużą popularnością nadal cieszą się bramy uchylne. Zamocowane na zawiasach skrzydła otwierają się w stronę podwórka – to tradycyjne rozwiązanie jest proste i potrzebuje znacznie mniej miejsca. Bramy dwuskrzydłowe mogą otwierać się przy tym automatycznie, po zamontowaniu dwóch siłowników oraz sterownika.

Bramy dwuskrzydłowe

Bramy z dwoma skrzydłami wyglądają bardziej elegancko i tradycyjnie. Zapewniają one większą szerokość pomiędzy słupkami, co ułatwia wjeżdżanie także dużymi pojazdami. Choć czas otwierania dwóch skrzydeł może być nieznacznie dłuższy, obciążenie zawiasów i siłowników jest mniejsze, co wpływa na większą żywotność tego rozwiązania.

Bramy jednoskrzydłowe

Brama jednoskrzydłowa otwiera się szybciej. W przypadku automatyki wystarczy tylko jeden siłownik, jednak skrzydło takiej bramy może mieć szerokość tylko do 3 m, co stanowi pewne ograniczenie; niemniej w większości przypadków jest to wartość całkowicie wystarczająca.

Tania oferta bram uchylnych

Szukając idealnej bramy uchylnej dwuskrzydłowej, należy zwrócić uwagę na jej estetykę. Najczęściej to bardziej ozdobne rozwiązania, które doskonale reprezentują dworki i wille. Wiele osób decyduje się jednak na praktyczne i tanie bramy jednoskrzydłowe. Mają one prosty kształt, ale doskonale sprawdzają się przy domach jednorodzinnych oraz przy wąskich działkach.

Oprócz ceny samej bramy, warto zwrócić uwagę na koszt montażu. Samodzielna instalacja bramy jest trudna i ryzykowna. Łatwo popełnić błąd, przez który skrzydło nie będzie się prawidłowo otwierać, dlatego warto postawić na ofertę zawierającą również usługę montażu.

Zamawiając bramę uchylną jednoskrzydłową w naszym sklepie, będziesz mógł skorzystać z usługi montażu przez specjalistów. Dzięki temu instalacja odbędzie się szybko, a brama będzie działać lekko i wyglądać estetycznie. Posiadamy także automatykę do bram, którą możemy od razu zamontować także u Ciebie. Dowiedz się więcej o naszej ofercie i zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!