Ogrodzenie pełni kilka bardzo ważnych funkcji na każdej posesji. Dlatego też powstało wiele ciekawych rozwiązań. Od ciężkich, betonowych płotów po delikatne ogrodzenia drewniane. Jeśli szukasz czegoś lekkiego, ale jednocześnie nowoczesnego i wytrzymałego, powinieneś zastanowić się nad ogrodzeniami z aluminium.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie aluminiowe?

Płot wokół domu musi pełnić kilka funkcji. Chroni Twoją posesję przed wejściem obcych ludzi, gwarantuje najwyższą estetykę, a dodatkowo zapewnia Ci odrobinę prywatności na podwórku. Ogrodzenie z aluminium doskonale odgrywa wszystkie wymienione role. Jest to łatwy w kształtowaniu metal, dzięki czemu można z niego wykonać zarówno proste sztachety poziome, jak i bardziej skomplikowane wzory i ozdoby.

Aluminium jest również dużo bardziej wytrzymałe od drewna oraz mniej kruche niż beton. Jednocześnie cechuje się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne. To sprawia, że system ogrodzenia aluminiowego jest najtrwalszym rozwiązaniem ze wszystkich typów płotów.

Łączenie różnych materiałów

Aluminium dobrze łączy się także z innymi materiałami na ogrodzenia. Często spotkać można podmurówki oraz słupki betonowe, wykonane z systemów bloczków. Uzupełnieniem do nich mogą być przęsła aluminiowe na wymiar. Istotne jest wykonanie ich na dokładną szerokość między słupkami. Wiąże się to z faktem, że rzadko długość płotu jest wielokrotnością standardowego przęsła. O wiele częściej jedno lub kilka przęseł musi być nieco dłuższych lub krótszych, by cały płot wyglądał estetycznie, a jednocześnie dobrze domykał całą posesję. Do łączenia aluminiowych przęseł wykorzystuje się także stalowe słupki, które mają większą wytrzymałość mechaniczną niż aluminiowe.

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe łączą w sobie sztachety wykonane z metalu oraz drewna. Zastosowanie dwóch lub trzech desek w środku przęsła prezentuje się niezwykle estetycznie.

Stwórz własne ogrodzenie

System Alugate daje niezwykłą możliwość stworzenia własnego płotu wokół domu. Ogrodzenia aluminiowe do samodzielnego złożenia pozwalają dodać jakiś własny element, dzięki czemu uzyskać można nie tylko nowoczesny i stylowy, ale również oryginalny płot.

Oprócz elementów aluminiowych, w tym także bram i bramek, dostępne są bloczki betonowe. Umożliwiają one wykonanie podmurówki lub słupów ogrodzeniowych. Dodatkowe czapki i inne elementy dekoracyjne uzupełnią Twój płot.

Składanie ogrodzenia z różnych elementów jest nie tylko proste, ale również zapewni Ci sporo zabawy. Jeśli potrzebujesz pomocy to śmiało skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy i to bezpłatnie!